ТУРИСТИЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ КІРОВОГРАДЩИНИ

Кіровоградщина має вагомий для розвитку туристичної сфери в Україні історико-культурний потенціал. На державному обліку в області перебуває 5623 пам’ятки, що становлять основу для організованого відвідування туристів.

Важливим фактором розвитку туризму області є рекреаційна сфера. На Кіровоградщині вона представлена ландшафтними заказниками «Чорноліський» та «Монастирище», урочищем “Каскади”, ландшафтним заказником “Велика і Мала Скелі”.

В області зосереджена мережа природно-заповідного фонду, що складає 207 територій та об’єктів на загальній площі 98244,71 га.

Туристичні послуги населенню області надають суб’єкти туристичної діяльності, а саме: туристичні оператори, туристичні агенти  та інші суб’єкти туристичної діяльності, у т.ч. фізичні особи, які не є суб’єктами підприємницької діяльності та надають послуги з тимчасового розміщення (проживання), харчування тощо.

На сьогодні в області більше 70 суб’єктів туристичної діяльності здійснюють туристичні та супутні послуги.

Окрім того, на території області діє лікувально-оздоровчий заклад: КП «Знам’янська обласна бальнеологічна лікарня».

Серед найбільш популярних об’єктів показу в області, які включено у тури вихідного дня – Парк-Готель «Скіфія», Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.Л.Кропивницького, Кіровоградські обласні краєзнавчий та художній музеї, заповідник-музей І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) «Хутір Надія», дендропарк М.Давидова «Веселі Боковеньки», Онуфріївський дендропарк, Дендропарк м.Кропивницький, ландшафтний заказник «Монастирище», Музей ракетних військ стратегічного призначення, штучне озеро «Велика і Мала скелі», урочище «Какади», Світловодського яхт-комплекс.

На території області створено та діють екскурсійно-туристичні маршрути та стежки культурно-пізнавального, спортивно-оздоровчого, етнографічного (фестивального, подієвого) та інших видів туризму.

Одним із основних напрямків розвитку туристичної діяльності протягом останніх років є орієнтація туристичного сектора на розвиток сільського зеленого туризму. Послуги з даного виду відпочинку надають 46 гостинних осель (із них 9 садиб категоризовано).

Розвиток туризму значною мірою визначається станом готельного господарства, закладами оздоровлення та відпочинку. Готельне господарство та туристично-оздоровчий комплекс Кіровоградщини представлений 36 готелями та комплексами, 45 базами відпочинку, 12 оздоровчими закладами.

Вже протягом декількох років Кіровоградщина позиціонується як край зі сталими традиціями фестивального (подієвого туризму).  Серед популярних свят найбільш яскраві – Центрально-український музейно-туристичний фестиваль (м.Кропивницький), туристичний фестиваль “Світле місто” (м.Світловодськ), Всеукраїнське свято театрального мистецтва “Вересневі самоцвіти”, фестиваль української народної творчості “Степограй”, фестиваль народної творчості “Folk Долинська” (м.Долинська), етно-фольклорний фестиваль “Чута Фест” та інші. Організатори даних заходів активно співпрацюють з туристичними підприємствами, що забезпечують участь різних категорій туристів.

Щорічно, в рамках роботи Міжнародної агропромислової виставки “AgroExpo” та Покровського ярмарку, здійснюється промоція туристичного потенціалу Кіровоградщини за участі представників туристичного бізнесу, органів місцевого самоврядування, власників сільських зелених садиб.