Ви зараз переглядаєте Гайворонський краєзнавчий музей

Гайворонський краєзнавчий музей

вул. В.Стуса, 17, м. Гайворон, Голованівський район
 
В середині 50-х рр. ХХ ст., завдячуючи ентузіазму та подвижницькій роботі С. Бєлінського, в м. Гайворон, у клубі імені В. Воровського було створено Музей залізничників. Основну частину експонатів складали фотоматеріали, за допомогою яких можна відстежити всю історію Гайворонської залізниці. Продовжила його справу, а також примножила кількість експонатів музею Н. Долгова. Після припинення фінансування музею, гостро постало питання про його закриття. Значна частина фондів Музею залізничників, стала основою створення Гайворонського районного краєзнавчого музею, статут якого був затверджений 29 травня 2005 року. Після створення районного краєзнавчого музею, жителі міста та району почали передавати різні цікаві речі (старовинні рукописи, книги, вишивки, картини, артефакти тощо).
 
Сьогодні Гайворонський краєзнавчий музей – це важлива складова культурного життя міста та громади. Працівники музею проводять значну краєзнавчо-пошукову роботу, популяризують досягнення місцевих митців, дбайливо зберігають та примножують експонати, які розповідають про Гайворонський край від сивої давнини до сьогодення.
 Створено 40 тематичних експозицій за напрямами: митецький, літературний, краєзнавчий, меморіальний, історичний.
Художній відділ містить колекції та твори мистецтва видатних художників-земляків.
Серед них особливої уваги заслуговує меморіальна зала Миколи Федоровича Жидельова, де зібрано близько 150-ти творів художника виконаних в різноманітних художніх техніках та стилях. Тут є і масляні роботи, і акварелі, і чеканка, і гравюра з офортами. Серед тематики поціновувачі можуть знайти мальовничі пейзажі, натюрморти і живістю сповнені портрети рідних та близьких художника.
В експозиційній залі Заслуженого майстра народної творчості України Григорія Пилипишина, жителя с. Солгутове, представлено близько 100 виробів в чотирьох розділах: таксидермія, живопис, художні меблі і дерев’яна скульптура. Всі твори оригінальні, за свідченнями спеціалістів – високого художнього рівня, виконані в техніці класичного сибірського різьблення, коли скульптура витесується з цільного шматка деревини з використанням виключно ручних різців та свердл.
 
Серед художників, роботи яких представлені в постійно-діючих та періодичних експозиціях нашого музею слід також згадати і Наталію Шевчук, самодіяльну художницю з с. Долинівка з її наївним та надзвичайно змістовним стилем, котрий представлений в експозиції «У барвах виспіваю душу».
 
У музеї організовуються різноманітні виставки майстрів, літературні читання, майстер-класи, цікаві зустрічі з творчими та видатними людьми Гайворонщини, семінари-практикуми, тематичні виставки, виховні години. За роки роботи музею до експонування було залучено близько 150 майстрів декоративно-ужиткового та художнього мистецтва з числа мешканців Гайворонської громади. 
 
Гайворонський краєзнавчий музей є центром розвитку культури та історичної науки громади, зберігачем та дослідником історії рідного краю, простором для митців, науковців, громадських установ і, звичайно, цікавим місцем, куди можна привести друзів, родину, партнерів по бізнесу чи екскурсійну групу.
 
Замовити екскурсію можна за телефоном:  (096) 864 1208 (Людмила)
 

Залишити відповідь