Ви зараз переглядаєте Музейний комплекс Льотної академії Національного авіаційного університету

Музейний комплекс Льотної академії Національного авіаційного університету

вул. Добровольського, 1, м. Кропивницький, тел.: (0522) 34 40 10, 34 40 39

Музейний комплекс Льотної академії Національного авіаційного університету являє собою систему підрозділів, об’єднаних метою формування інтересу до авіації, популяризації її досягнень, поваги до історії галузі й персоналіям, які зробили особистий внесок у її розвиток.

Музейний комплекс розміщується на декількох локаціях, розташованих на території академії:

  1. Музей авіації, який, функціонує з 1971 року у спеціально обладнаному критому приміщенні й містить експонати, які наочно розповідають про історію  навчального закладу та про розвиток авіації Кіровоградщини (крім моделей літаків, світлин, сувенірів з різних країн, нагород та подарунків, також тут знаходиться кабіна літака Ан-24, відкрита для відвідувачів та багато іншого). Всього музейна експозиція має понад 400 експонатів. Одним із найцікавіших експонатів музею є експозиція просто неба – літак Л-410 УВП, встановлений на високому п’єдесталі (біля першого навчального корпусу академії).
  2. Сквер Івана Кожедуба (розташований безпосередньо за головним навчальним корпусом академії) був облаштований біля дубу, який у 1985 році висадив тричі Герой Радянського Союзу Іван Микитович Кожедуб. Біля дубу 8 червня 2010 року на день 90-річчя Героя було встановлено пам’ятний знак «На пам’ять про подвиги тричі Героя Радянського Союзу Івана Микитовича Кожедуба у Кіровоградському небі та перебуванні його на Кіровоградщині». У сквері також розташовані кований пам’ятний знак, присвячений всім випускникам навчального закладу «Шпаківня назавжди», стенди з інформацією про видатних авіаторів, діяльність яких пов’язана з Кіровоградщиною тощо. На фасаді навчального корпусу розміщено меморіальну дошку, присвячену двічі Герою Радянського Союзу Амет-хану Султану, виготовлену для музейного комплексу на кошти, зібрані кримськими татарами.
  3. Алея авіаторів (вздовж алеї, від вулиці Короленка до Будинку культури «Авіатор») закладена на день 100-річчя першого польоту в небо Єлисатветграда – 8 вересня 2010 року. Ця територія заповнюється експонатами, пов’язаними з кіровоградською авіацією. Тут вже розташовані реальні повітряні судна і моделі, стенди й креативні композиції, фонтан у вигляді літака, та багато іншого, що свідчить про повітряну техніку різних років, окремих авіаторів та колективи людей, закоханих у небо. Зокрема, на алеї знаходяться літаки Ан-24, Як-40, Іл-28, МіГ-21, які відпрацювали свій ресурс у небі, а тепер стали експонатами музею. Літак Ан-24 є інтерактивним експонатом, який приймає відвідувачів всередині салону.
  4. В аудиторіях другого навчальному корпусі Льотної академії НАУ (вул. Добровольського, 4) створена Музейна експозиція історичного краєзнавства. До її складу входять розділи: «Історія символіки нашого краю», «Декоративно-ужиткове мистецтво Кіровоградщини», «Національна культура: від витоків до сьогодення», «Великий син великого народу: Єлисаветградський край на життєвому шляху Кобзаря», «Друга світова війна в історичній долі Кіровоградщини», «Авіатори Кіровоградщини – Герої Другої світової війни», «Постать козака Мамая в історії нашого краю», «Україна більше за життя». На стендах подані пояснення до символіки Кіровограда і області, інформація про історію, традиції і сучасність Кіровоградщини; на мапі області представлена геральдика адміністративних районів. Окрема частина матеріалів відображає історію Кіровоградщини в національних символах. Також в експозиції зібрана унікальна колекція предметів народного мистецтва, авторами яких є майстри нашого краю: різьбярі, художники народного розпису, керамісти, майстрині художнього текстилю, вишивальниці. Представлено десятки робіт, звернених до теми періоду козацтва в нашому краї, в яких проглядає справжній дух народу, глибинний дух українства.

Залишити відповідь