м.Бобринець, Кропивницький район
Є на Бобринеччині, в краю степових доріг, дивовижна місцина на березі річки Бобринка, яку можна назвати перлиною, унікальним куточком природи, що вражає своєю самобутністю, красою та оповита серпанком містики.
Цю місцину деякі довгожителі Бобринця сьогодні називають величезним природним музеєм просто неба, давши їй назву Володимирівська балка. Бо тут є можливість ознайомитися з рідкісними експонатами: і геологічними, і ботанічними, і археологічними, і культурними. Вони переповідають нащадкам про диво, яке до сих пір зберегла природа на одній із скель: залишки слідів людської ноги, копита коня та крісла. Існує три версії легенди. За першою – ці сліди залишив монах, який йшов з Афонських гір і сів спочити та помолитися. Сила його молитви була настільки великою, що від неї й залишилися сліди. За другою – тут відпочивав давньоруський богатир-витязь, а третя говорить, що сам Господь посвятив ці місця. Таємничості додають і струмочки, що витікають зі скель. Отець Володимир Чутора нещодавно дав нове життя і освятив цілюще джерело, назвавши його “Вознесенське”. Таким чином, дещо відтворили його первісний вигляд. Микола Кравченко, бобринчанин розповідає, що колись джерело било фонтаном до 15 сантиметрів.
Джерела інформації з книгофондів ОУНБ ім. Д.І. Чижевського про Вознесенське джерело:
1. Вознесенське джерело // Наше місто. – 2016. – 12 травня. – С. 9 : фото.кол.
У степовій Бобринеччині на березі річки Бобринка є дивовижна місцина – Володимирівська балка.
2. Лашкул Г. Бобринецьке «золоте» джерело / Г. Лашкул // Честь хлібороба. – 2011. – 23 квітня. – С. 8
Йдеться про перекази та історичні факти щодо бобринецьких катакомб та цілющого джерела.
3. Шевченко О. Джерело, якого ми не знаємо : Степова перлина Бобринеччини / О. Шевченко // Честь хлібороба. – 2007. – 19 травня. – С. 2
Унікальний ландшафт на березі річки Бобринка став приводом для цілого дослідження обсягом з газетну сторінку. Статтю доповнюють 4 фото.