Ви зараз переглядаєте Будівля ресторанного закладу “Prima”

Будівля ресторанного закладу “Prima”

Колишнє відділення Петроградського міжнародного банку, 1915 р.

вул.Дворцова, 17/7, м.Кропивницький

Архітектор Яков Паученко збудував будинок Харлаба, відомого в Єлисаветграді громадянина, що володів значною нерухомістю, в стилі неокласицизму.

Те, що будинок розташований на розі вулиць, візуально поділяє його на дві частини – південно-західну і південно-східну. Він чимось нагадує великий білий корабель, що розтинаючи простір, спрямовується вперед.

За радянських часів внутрішній інтер’єр будинку зазнав чимало змін для розташування гастроному (на першому поверсі) та операційної зали банку (на другому).

У внутрішніх інтер’єрах приміщення збереглася лише частина ліпнини.

З внутрішнього вбрання слід відзначити пілястри, гарну аркатуру сходів і ліпну «розетку» з квітів на стелі.

Але цікавими є не лише внутрішні приміщення інтер’єру, а й зовнішній вигляд будинку, який вражає своїми масштабами, поважністю, монументалізмом.

Центральна частина фасаду підкреслена двома масивними колонами першого поверху, між якими знаходиться вхід до будинку, і чотирма колонами іонічного ордеру, що підкреслює велике прямокутне вікно, яке складається з трьох частин.

На західному ризаліті північно-західного фасаду на рівні другого поверху влаштовано напікруглу нішу, яка завершується напівкуполом. У ніші встановлено велику ліпну стилізовану грецьку амфору.

Вишуканість цього архітектурного дива перебільшити важко.

Сьогодні у цьому приміщенні знаходиться ресторанний заклад.

Залишити відповідь