Ви зараз переглядаєте КП «Знам’янська обласна бальнеологічна лікарня»

КП «Знам’янська обласна бальнеологічна лікарня»

вул. Героїв Чорнобиля, 6, м.Знам’янка, Кропивницький район, тел.: (067) 520 46 06

З сивої давнини дійшла до наших часів легенда про плем’я, люди якого не знали ніколи хвороб, і жили у доброму здоров’ї до двохсот років. Мешкали вони якраз на місці сьогоднішньої Знам’янщини – у верхів’ях межиріччя Інгульця та Тясмину, на берегах річки Скельової.

Говорять, що міцне здоров’я і сили ці світлочолі велетні черпали з чудодійного джерела, кришталево-прозора вода якого не замерзала в найлютіші морози і не втрачала своєї сили найспекотнішого літа. Жителі плем’я називали це джерело священним, тож купалися в ньому самі і обов’язково купали своїх немовлят, загартовуючи їх від самого народження.

Відтоді спливло чимало років і навіть століть, а про життєдайне джерело у цих місцях згадують і донині. Говорять, саме на його водах і була збудована Знам’янська бальнеологічна лікарня.

У Знам’янці джерела лікувальної мінеральної води буди відкриті на південно-східній околиці міста у 1953 році. Згідно з висновками Українського інституту курортології, ця вода має багатий хімічний склад і відноситься до води з середнім вмістом радону і містить також вуглекислоту, сірководень, розчинений кисень, сульфати, гідрокарбонати та з’єднання кремнієвої кислоти, залізо, йод, бром, мідь та марганець.

27 травня 1968 року відбулося урочисте відкриття Знам’янської бальнеологічної лікарні. Тоді ж були прийняті її 10 перших хворих. Та вже через рік, після завершення будівництва спального корпусу, лікарня могла приймати до 200 осіб. Фактичним натхненником та засновником лікарні була Шандра Ганна Василівна, ії зусилля та досвід який вона передала колективу, зробили здравницю унікальною та відомою своїми лікувальними можливостями далеко за межами України.

Сьогодні КП «Знам’янська обласна бальнеологічна лікарня» Кіровоградської обласної ради – це унікальний багатопрофільний лікувальний реабілітаційний заклад, який за бальнеологічними та кліматичними факторами, а також методами комплексної терапії не поступається відомим світовим курортам.

В здравниці забезпечується високоефективне лікування захворювань і травм опорно-рухового апарату, серцево-судинної та нервової систем, гінекологічних захворювань, захворювань шлунково-кишкового тракту, шкіри, ендокринної системи та захворювань, викликаних порушеннями обміну речовин.

https://zobl.in/

Залишити відповідь