Ви зараз переглядаєте Льотна академія Національного авіаційного університету

Льотна академія Національного авіаційного університету

вул. Добровольського, 1, м. Кропивницький, тел.: (0522) 34 40 10, 34 40 39

“Більше 60 років ми вчимо людей літати!” – так позиціонує себе Льотна академія Національного авіаційного університету. Дійсно – заснований в 1951 році навчальний заклад, пройшовши гідний шлях розвитку і реформування, вніс значний внесок у підготовку національних та інтернаціональних авіаційних кадрів і продовжує формування висококваліфікованого потенціалу для прогресу світової авіації.

Початком цього славного шляху стало створення Кіровоградського військового авіаційного училища льотчиків дальньої авіації, перейменованого потім в 60-і вище авіаційне училище льотчиків ВПС.

Це училище проіснувало з 1951 по 1960 р. і готувало льотні кадри для Військово-Повітряних Сил Радянської Армії. У зв’язку з рішенням радянського уряду про скорочення Збройних Сил СРСР, у тому числі і ВПС, училище припинило свою діяльність. На його базі була створена Кіровоградська школа вищої льотної підготовки Цивільної авіації.

Кіровоградська школа вищої льотної підготовки Цивільної авіації, прийнявши естафету від 60-го військового авіаційного училища льотчиків дальньої авіації, проіснувала з 1960 по 1978 рік і внесла величезний внесок у справу підготовки для Аерофлоту і авіакомпаній багатьох країн світу висококваліфікованих авіаційних фахівців.

З 1978 року на базі Кіровоградської школи вищої льотної підготовки Цивільної авіації почало функціонувати Кіровоградське вище льотне училище Цивільної авіації, де була проведена значна робота як щодо подальшого вдосконалення матеріально-технічної та навчальної бази, так і з підготовки авіаційних фахівців з вищою інженерною освітою.

У 1993 році постановою Кабінету Міністрів України навчальному закладу було присвоєно статус Державної льотної академії України.

2011 рік ознаменовано черговим витком конструктивних перетворень: колектив Академії приймає нове доленосне рішення, покликане вдосконалити всю систему підготовки льотних кадрів України і зміцнити позиції свого навчального закладу в національному освітньому просторі. Вищий колегіальний орган управління ВНЗ – конференція трудового колективу – розглянула і підтримала пропозицію про приєднання ДЛАУ до структури Національного авіаційного університету.

З 8 лютого 2018 року академія отримала нову назву – Льотна академія Національного авіаційного університету.

Сьогодні академія готує фахівців за 10 спеціальностями та спеціалізаціями. На всіх факультетах ЛА НАУ навчаються представники більше 30- ти зарубіжних держав. Наші випускники затребувані на ринку праці і продовжують примножувати славу своєї «alma mater» беззавітною працею в ім’я неба і авіації. Можна з упевненістю сказати, що Льотна академія Національного авіаційного університету сьогодні є гордістю Кіровоградщини, унікальною складовою національної освіти України і важливим компонентом міжнародного освітнього простору.  

http://www.glau.kr.ua/index.php/ua/

https://www.facebook.com/flightacademyNAU/

Залишити відповідь